1. Home
  2. MAIN MENU POST

Категорија: MAIN MENU POST

MAIN MENU POST
Во Охрид прв конгрес на нуркачи во државата

Во Охрид прв конгрес на нуркачи во државата

Околу 60 нуркачи учествуваат на првиот Конгрес на нуркачи во државата, што викендов се одржува во Охрид, во организација на клубот за подводни дејности „Охрид“. Претседателот на клубот „Охрид“, Горан Балески денеска на отворањето на…

MAIN MENU POST
Приведено лице од Арачиново поради закани упатени по електронски пат кон вработени во интернет портал

Приведено лице од Арачиново поради закани упатени по електронски пат кон вработени во интернет портал

Полициски службеници од Одделение за насилен криминал, Единица за насилен криминал при СВР Скопје во Полициската станица Кисела Вода во Скопје синоќа го лишиле од слобода Ш.М.(31) од селото Арачиново, скопско. Како што информираат од…

MAIN MENU POST
Ковачевски и Тренчевска заедно со корисниците од „Порака“ – Неготино по повод Меѓународен ден на лицата со попреченост

Ковачевски и Тренчевска заедно со корисниците од „Порака“ – Неготино по повод Меѓународен ден на лицата со попреченост

Лицата со попреченост се високо на агендата на Владата и имаат право да ги користат сите придобивки како и сите граѓани во државата, рече премиерот Димитар Ковачевски по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на лицата…

MAIN MENU POST
Ковачевски и Бесими: Буџетот за 2023 година – Стабилност, сигурност, одговор на предизвиците и основа за развој

Ковачевски и Бесими: Буџетот за 2023 година – Стабилност, сигурност, одговор на предизвиците и основа за развој

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за финансии Фатмир Бесими денеска, на заедничка прес-конференција, го претставија Предлог-буџетот за 2023 година, оценувајќи го како буџет за сигурност, стабилност, кој ќе одговори на кризата и постави основи за…

MAIN MENU POST
Учество на сопругата на претседателот, Ѓоргиевска на одбележување на Меѓународниот ден на лицата со попреченост

Учество на сопругата на претседателот, Ѓоргиевска на одбележување на Меѓународниот ден на лицата со попреченост

Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска денеска го посети Државното средно училиште за образование и рехабилитација „Искра“ во  Штип каде присуствуваше на одбележувањето на 3 Декември – Меѓународниот ден на лицата со попреченост. На одбележувањето поздравно обраќање…

MAIN MENU POST
Возило на итна помош украдено од болницата во Кочани

Возило на итна помош украдено од болницата во Кочани

Возило на Итната медицинска помош ноќеска било украдено од кругот на Општата болница со проширена дејност во Кочани. Неколку часа по настанот возилото, без видливи оштетувања, било пронајдено во близина на јавната здравствена установа, а…

MAIN MENU POST
Марсело Биелса на селекторското место на Уругвај?!

Марсело Биелса на селекторското место на Уругвај?!

Три селекторски жртви паднаа веднаш по елиминацијата на националните тимови на Гана, Мексико и. На повидок е смена и во уругвајскиот табор, по испаѓањето во групата Х. Уругвај имаше разочарувачко Светско првенство и со овој…

MAIN MENU POST
Приведено лице во Струмица за шверц на половина тон суров тутун

Приведено лице во Струмица за шверц на половина тон суров тутун

На 02.12.2022 во 12.00 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Ф.Ќ.(37) од с.Страхојадица, Општина Зелениково, соопшти МВР. При преглед во товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, кое го…

MAIN MENU POST
Мицкоски: За само три дена ЕСМ ќе увезе струја за повеќе од 4 милиони евра

Мицкоски: За само три дена ЕСМ ќе увезе струја за повеќе од 4 милиони евра

Лидерот на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски обвинува дека ЕСМ за само три дена ќе купи струја за над 4 милиони евра. -Продолжуваат во владата „хероите” со „херојските дела“ во енергетиката. Нов увоз на…

MAIN MENU POST
Османи: Заокружувањето на европскиот проект, најдобра инвестиција во стабилноста и просперитетот на Континентот

Османи: Заокружувањето на европскиот проект, најдобра инвестиција во стабилноста и просперитетот на Континентот

Министерот за надворешни работи Бујар Османи одржа предавање на Колеџот на Европа во кампусот Натолин во Варшава, следствено по учеството на Министерскиот состанок на ОБСЕ во Лоѓ и симболичното предавање на претседавањето со Организацијата на…