јули 15, 2024
  1. Home
  2. Балкан
  3. Blogs

Категорија: Црна Гора

Балкан
Претседателот на Црна Гора во дводневна официјална посета на Грција

Претседателот на Црна Гора во дводневна официјална посета на Грција

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ денеска ја започнува дводневната официјална посета на Грција на покана на неговата грчка колешка Катерина Сакеларопулу и ќе оствари низа средби со грчкиот државен врв, јави дописничката на МИА од…

Црна Гора
Нови мерки поради влошена епидемиолошката состојба во Црна Гора: без свадби, екскурзии и прослава на Нова година на отворено

Нови мерки поради влошена епидемиолошката состојба во Црна Гора: без свадби, екскурзии и прослава на Нова година на отворено

Поради влошување на епидемиолошката состојба во Црна Гора, забрането е да се организираат новогодишни прослави на отворено, како и концерти и масовни собири. Ова го соопшти црногорската министерка за здравство Јелена Боровиќ-Бојовиќ која рече дека…

Црна Гора
Кривокапиќ: Ги подржувам сите корисни регионални иницијативи

Кривокапиќ: Ги подржувам сите корисни регионални иницијативи

Задоволство е да се биде гостин на вечерата по повод регионалната иницијатива Отворен Балкан, напиша вечерва премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, на својот Твитер профил. -Иако како црногорски премиер сум претставен на вечерата во…

Црна Гора
Црна Гора ги заостри условите за влез во земјата

Црна Гора ги заостри условите за влез во земјата

Владата на Црна Гора усвои нови мерки во борбата против коронавирусот, кои стапуваат на сила од вторник 14 септември, а се однесуваат на влезот на странците и државјаните на Црна Гора во земјата. Црна Гора…