Балкан
Починаа тројца пациенти во штипската модуларна болница

Починаа тројца пациенти во штипската модуларна болница

Тројца пациенти ја загубија битката со коронавирусот во штипската модуларна болница. Според болничкиот извештај починатите пациенти се од Виница на возраст од 47 години и двајца од Штип на возраст од 58 и 67 години.…

Балкан
МЗ: Вчера ставени 13.219 вакцини, бројот на починати од ковид-19 надмина 6.000

МЗ: Вчера ставени 13.219 вакцини, бројот на починати од ковид-19 надмина 6.000

Министерството за здравство соопшти дека а вакциналните пунктови во земјава и на терен, заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 741.553 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 4.251 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 13.219 граѓани.…

Свет
Арсовски: Се е подготвено, пописот почнува во недела

Арсовски: Се е подготвено, пописот почнува во недела

Се е подготвено за почеток на пописот којшто треба да почне во недела на 5 септември, изјави денеска владиниот портпарол Душко Арсовски. На редовната прес-конференција во Владата, Арсовски соопшти дека во сите комисии на 50-те…