јули 15, 2024

Бројот на убиени Палестинци надмина 29.000

Најмалку 29.092 Палестинци се убиени во израелските напади врз Појасот Газа од 7 октомври, соопшти Министерството за здравство во Појасот Газа.

Повеќе од 69.000 луѓе беа повредени, пренесува Ал Џезира.

Во последните 24 часа во Газа се убиени 107 Палестинци, се наведува во соопштението.

Read Previous

Османи во Виена: Целосно ги разбирам поплаките на граѓаните по однос на долгите чекања

Read Next

13-годишната Стефанија и 15-годишната Хатиџе примија „трикафта“