јули 15, 2024

Констатирани оставките на Хоџа, Шабани и Сулејмани од БЕСА

Собранието денеска на почетокот на 54. седница ги констатираше оставките на министерот за земјоделство и на заменик-министрите за образование и за култура.

Констатирани се оставките на министерот Арјанит Хоџа, заменик-министерот за образование и наука Арафат Шабани и заменик-министерот за култура Седат Сулејмани.

На дневен ред на денешната пленарна седница се повеќе точки, меѓу кои и Предлог-буџетот за 2022 година.

Седницата почна со задоцнување од околу два часа.

Read Previous

Нов Зеланд планира целосно да го забрани пушењето

Read Next

Груевски купил два стана на „Бихаќка“, но не ги пријавил на негово име, сведочеше и сосетката која му го продала станот