јули 15, 2024

Проблемите за Шакира немаат крај, пејачката пред нов предизвик

epa09975597 Shakira at the screening of ‘Elvis’ during the 75th annual Cannes Film Festival, in Cannes, France, 25 May 2022. The festival runs from 17 to 28 May. EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Очигледно дека овие неколку месеци за пејачката Шакира се навистина стресни.

Откако и се заканува затворска казна заради затајување на данок и разводот со Пике, таа сега мора да одлучи каде да се пресели со своите синови.

Имено, пејачката има блиско семејство и пријатели во Мајами и многу луксузен замок на брегот, а семејната пријателка и агент за недвижности Ана Лурд Мартинез градот го нарекува „прибежиште“ на Шакира.

– Мајами е нејзиниот дом – изјави таа за The New York Post.

-Тука живеат нејзините родители, брат, внука и внук. Таа нема семејство во Шпанија. Тоа е поинакво опкружување од Барселона – додаде Мартинез, која работи со братот на Шакира, Антонио на нејзиниот локален имот за недвижнини.

Да потсетиме дека Шакира беше во врска со Пике 11 години, со кого ги доби синовите Милан (9) и Саша (7), а раскинаа во јуни откако тој наводно испраќал пораки до други жени, меѓу кои и бразилската манекенка Сузи Кортез и тајно бил во врска со 23-годишната студентка за односи со јавноста Клара Чиа Марта.

Сега, додека битката за старателство меѓу Шакира и Пике ескалира, децата се враќаат во Барселона и остануваат во домот на нивниот татко.

Што се однесува до нејзината наводна даночна измама, таа наводно не платила данок од 14,7 милиони долари во периодот од 2012 до 2014 година. Покрај затворската казна, доколку биде осудена, се соочува и со парична казна од 23,5 милиони долари.

Извори велат дека пејачката е убедена во својата невиност.

Read Previous

Со качување на чамци предизвикуваше оштетувања и опасност – норвешките власти го усмртија моржот Фреја

Read Next

Голем успех во семејството Али – тројцата млади избрани за членови на Фармацевтската комора на Северна Македонија